*تجمع اعتراضی خانوادگی کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز(ن آی.تی. آی)سبت به عدم پرداخت حق وحقوقشان مقابل استانداری فارس

روز دوشنبه 21 بهمن، کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز در سومین روز از دور جدید اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت حق وحقوق دست به تجمع خانوادگی مقابل استانداری فارس زدند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،در جلسه ای که حدود 20 نفر کارگران بازنشسته آی. تی. آی با معاونت اقتصادی استانداری فارس و مدیر کل کار استان داشتند،مقرر شد که هیات حمایت از صنایع اعضا هیات اجرایی کارخانه آی. تی. آی تا 15 روز آینده تغییر کند.

بنا بهمین گزارش مسئولان استان فارس  به بازنشستگان طلبکار و معترض کارخانه مخابرات راه دور شیرازبنابروال 13 سال گذشته وعده داده اند که طی 75 روز آینده مشکل مطالبات بازنشستگان آی. تی. آی را حل کنند.

تجمع کنندگان خواستار پرداخت مطالباتشان از طرف دولت هستند واز آنجایی که کارخانه آی. تی. آی در تملک بانک ملی قرار دارد این بازنشستگان خواهان این هستند که بانک ملی مطالباتشان را از محل مصادره این مجموعه به ما بپردازد

 

 

۲-.

 

*تجمع اعتراضی خانوادگی کشاورزان رفسنجان نسبت به تاثیرات مخرب معدن شن و ماسه گیو علی آباد مقابل استانداری کرمان

روز دوشنبه 21 بهمن، ده ها کشاورز رفسنجان با همراهی خانواده برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به تاثیرات مخرب معدن شن و ماسه گیو علی آباد دست به تجمع مقابل استانداری کرمان زدند وخواستارجلوگیری از ادامه فعالیت این معدن شدند.

 

یکی از کشاورزان معترض به خبرنگار رسانه ای گفت: معدن شن و ماسه منطقه گیو علی آباد باید جمع آوری شود زیرا فعالیت این معدن به طول هشت کیلومتر انواع بوته ها و پوشش گیاهی و جانوری را از بین برده است.

وی افزود: بارندگی های فراوان، چندین قنات، مراتع و پوشش گیاهی غنی در نزدیکی رودخانه گیو روستای خنامان رفسنجان وجود دارد و کشاورزان و دامداران بسیاری از این راه امرار معاش می کنند.

وی تصریح کرد: معدن شن و ماسه خاک و پوشش گیاهی این منطقه را با خطر نابودی روبرو کرده که این امر احتمال وقوع سیلاب را دوچندان می کند و از طرفی موجب ازبین رفتن قنات ها و آب منطقه می شود و کشاورزی و معیشت ما را به خطر انداخته است.

یکی دیگر از کشاورزان حاضر درتجمع گفت:  چند روز در سطح شهرستان اعتراض خود را به فعالیت این معدن اعلام کردند که رسیدگی نشد و لذا امروز به استانداری کرمان آمدیم تا به مشکل ما در استان رسیدگی شود.

وی افزود: برداشت های معدن شن و ماسه بر روی آب قنات ها تاثیر گذاشته و این معدن در محیط های انسانی و تا نزدیکی 50متری روستای گیو برداشت معدنی دارد.