ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران طرحی شرکت آب‌ و فاضلاب استان خوزستان نسبت به وضعیت نامعلوم شغلی وعدم تبدیل وضعیت ،سطح نازل حقوق وچندین ماه تاخیر در پرداختش برای دومین روز متوالی

روز دوشنبه 14 بهمن برای دومین روز متوالی، کارگران طرحی شرکت آب‌ و فاضلاب استان خوزستان به اعتصابشان دراعتراض به به وضعیت نامعلوم شغلی وعدم تبدیل وضعیت ،سطح نازل حقوق وچندین ماه تاخیر در پرداختش ادامه دادند و مقابل ساختمان این شرکت در اهواز تجمع کردند.

یکی ازتجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: آخرین پرداختی ما، نیمی از حقوق مهرماه بوده است و چند ماه حقوق معوقه داریم. شرایط کاری نیروهای طرحی و قرارداد معین یکسان است اما اختلاف درآمدی وجود دارد و این اختلاف حقوق بین دو و نیم تا سه برابر است.

وی افزود: گویا قرار است به نیروهای طرحی یک ماه و نیم حقوق بدهند؛ البته ما هم می‌دانیم که این مساله به دلیل منابع مالی است و انتظار داریم همانطور که با نیروهای قرارداد معین برخورد می‌شود با ما هم همانگونه رفتار کنند زیرا حساس‌ترین کارهای شرکت توسط نیروهای طرحی در حال انجام است که از جمله آن‌ها می‌توان به آبداران اشاره کرد.

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان ایلام  نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مقابل استانداری

روز دوشنبه 14 بهمن، کارگران کارخانه سیمان ایلام برای بنمایش گذاشتن  نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل دست به تجمع مقابل استانداری ایلم زدند.

 

یکی از کارگران تجمع کننده به خبرنگار رسانه ای گفت:سال‌ها است کارگران کارخانه سیمان خواهان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند اما این خواسته به حق آنها اجرایی نشده است.

یکی دیگر از کارگران کارخانه سیمان ایلام  گفت: تمامی کارگران کارخانه از پایین‌ترین سطح سواد و تجربه تا افرادی با مدارک عالی دانشگاهی و تجربه فراوان همه به یک میزان حقوق دریافت می‌کنند که این امر به هیچ وجه منصفانه نیست.

وی افزود: چندین سال است که مدیران به این مطالبه کارگران بی توجه‌اند و حدود8  سال است پیگیر اجرای این طرح هستیم و حال پس از چارت بندی برای اجرای این طرح مدیران می‌گویند اجرای آن امکان پذیر نیست.

یکی از جوانان حاضر در این تجمع گفت:ده‌ها جوان تحصیلکرده مشغول فعالیت در این کارخانه هستند و از ایده‌ها و تجربیات خود در این کارخانه استفاده می‌کنند در حالی که برای تمامی کارگران حقوق پایه کارگری پرداخت می‌شود و هیچ طبقه بندی صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل علاوه بر اینکه کارگران تحصیلکرده و با تجربه را برای کار بهتر ترغیب و تشویق می‌کند اظهار کرد: بدون شک ادامه بی توجهی مسوولان به عدم اجرای این طرح تعطیلی کارخانه را در پی خواهد داشت.

در ادامه یکی دیگر از کارگران کارخانه سیمان گفت: حدود 10 تا 15نفر از کارگران این کارخانه رسمی هستند و مابقی همگی شرکتی‌اند که طرح طبقه بندی مشاغل برای هیچ یکی از کارکنان با وجود وعده و وعیدهای مسوولان تاکنون اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر براساس گفته مدیرعامل بنا بود طرح طبقه بندی مشاغل اجرا شود که به این خاطر حق شیفت و 40 ساعت اضافه کار بسیاری از کارگران پرداخت نشد افزود: براساس گفته مدیرعامل این اقدامات جهت تامین بار مالی طرح انجام شد و اکنون که باید حقوق کارگران بر اساس طرح طبقه بندی واریز می‌شد می‌گویند امکان اجرا وجود ندارد