پنجمین روزاعتصاب وتجمعات کارگران شهرداری منطقه یک اهوازدراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه
روز سه شنبه 8 بهمن برای پنجمین روز متوالی، کارگران شهرداری منطقه یک اهوازدراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه وباطل شدن دفترچه بیمه در اعتصاب هستند واز جمع آوری زباله ها از سطح شهر خوداداری می کنند.
بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 8بهمن،محمدرضا ایزدی در یکصد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۸ بهمن‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در دو سه روز اخیر عده‌ای از کارکنان منطقه یک شهرداری اهواز به شورا مراجعه کردند و خواستار پرداخت شش ماه حقوق معوقه خود بودند.
وی همچنین گفت: باید هر چه سریع‌تر مساله حقوق کارگران حل شود زیرا حدود پنج روز است که در برخی نقاط منطقه یک شهرداری اهواز، کار رُفت و روب انجام نمی‌شود. امروز صبح نیز جمعیتی از کارگران اعتصاب کردند.
وی افزود: مطالبات این کارگران به سال‌های ۹۴ و ۹۵ مربوط می‌شود. در دوره شورای پنجم، ماهانه حقوق کارگران پرداخت شده است اما پیمانکار حدود شش ماه طلبکار است و بعضا برخی کارگران شش ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.
وی همچنین گفت: در جلسه‌ای که با پیمانکار و شهردار منطقه یک داشتیم، مقرر شد که هر کدام در ۴۸ تا ۷۲ ساعت، یک حقوق کارگران را پرداخت کنند تا حداقل کارگران چهار ماه مطالبات داشته باشند. در این راستا شهردار منطقه یک چکی صادر کرده است اما پیمانکار چک‌های دیگر را هم جهت مطالبات خود قرار داده است و سه ماه حق بیمه کارگران را هم پرداخت نکرده و اکنون دفترچه بیمه کارگران باطل شده و نمی‌توانند کارهای درمانی خود را انجام دهند.
*ادامه وگسترش اعتراضات  کارگران  درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
اعتراضات  کارگران  درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی(ماهشهر  - بندر امام) نسبت به طبقه بندی مشاغل، همسان‌‌سازی حقوق ها، پرداخت حق بدی آب و هوا و... درحال ادامه وگسترش است.
روز سه شنبه 8 بهمن،کارگران شاغل در پتروشیمی‌های ماهشهر به خبرنگار رسانه ای گفتند: طرح طبقه‌بندی مشاغل در پتروشیمی‌های ماهشهر متفاوت اجرا شده است؛ با توجه به اینکه اکثر پتروشیمی‌ها زیر نظر هلدینگ خلیج فارس هستند ولی باز هم، این طرح متفاوت و سلیقه‌ای اجرا شده است.
آنها ادامه دادند: ضرایب حقوقی برای نیروهای یک پتروشیمی متفاوت است؛ مثلاً برای نیروهای مدت موقت ضرایب حقوقی از دیپلم تا فوق لیسانس بین 120 تا 160 درصد است که باتوجه به مدرک تحصیلی لحاظ شده ولی برای نفرات پیمانکار ضرایب حقوقی 95 درصد است یا اینکه نیروهای  پیمانکار آیتم حق تخصص می‌گیرند ولی مدت موقت چنین ایتمی دریافت نمی‌کند.
این کارگران معترض افزودند:این نابرابری باعث تنش بین نیروها شده است و رضایت شغلی را مخدوش نموده است.
کارگران شاغل در پتروشیمی‌های ماهشهر درخاتمه گفتند: این چه طرح طبقه‌بندی مشاغلی است که هیچ تساوی و برابری در آن نیست، حتی در یک پتروشیمی
 
 
.
*برگزاری ششمین جلسه دادگاه اسکندر لطفی وتجمع همکارانشان درمحوطه دادگاه
روزدوشنبه 7 بهمن، ششمین جلسه دادگاه اسکندر لطفی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان کردستان/مریوان در شعبه ۱۰۴ جزایی سنندج برگزار شد.
همزمان با دادگاه ده ها نفر از معلمان مریوان وسنندج دست به تجمع در محوطه دادگاه زدند و 30نفراز تجمع کنندگان در جلسه دادگاه شرکت کردند.
کانال صنفی معلمان:
در این  جلسه دادگاه ده‌ها نفر از معلمان مریوان و سنندج حضور یافته بودند. بیش از ۵۰ نفر از معلمان شهرستان مریوان که برای حمایت از او و سایر  فعالان صنفی خود را به شهر سنندج رسانده بودند، بعد از تجمع در محوطه دادگاه، به همراه جمعی از معلمان سنندجی به سالن  دادگاه در شعبه ۱۰۴ جزایی سنندج رفتند
 
جان باختن 72 ومصدومیت 1996 کارگربراثر حوادث کاری در استان اصفهان در نه ماهه سال جاری
در نه ماهه سال جاری براثر حوادث کاری دراستان اصفهان 72 کارگر جان باختند و1996 کارگر مصدوم شدند.
به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان اصفهان در نه ماهه سال جاری تعداد 72 نفر (همگی مرد) بدلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 74نفر(همگی مرد) کاهش داشته است. لازم به ذکر است که بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به برخورد جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.
در این مدت آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با 1996 مورد شامل (135زن و 1861 مرد) نسبت به مدت مشابه سال قبل که 2107مورد شامل (131زن و 1976 مرد) بوده، 5.3 درصد کاهش داشته است.