▪️اعتصاب و تجمعات اعتراضی کارگران شرکت پیمانکاری بهاوند باراد در معدن چادرملو امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه در اعتراض به اخراج همکاران خود و نگرانی از بابت عدم تمدید قراردادهای سایر کارگران وارد پنجمین روز خود شد.
▪️کارگران این شرکت می گویند، این تصمیم کارفرما معیشت ۳۰۰ خانواده کارگری را با خطر جدی روبرو کرده و در صورت ادامه این وضعیت امیدی به داشتن کار در شب عید نداریم.
کارگران اعتصابی با کلیه مقامات مسئول در استان از جمله استانداری یزد وارد گفتگو شده‌اند اما کلیه اقدامات آنها تاکنون بی نتیجه مانده است.
▪️کارگران بهاوند باراد می‌گویند: این اواخر تصمیم گرفتیم انجمن صنفی تشکیل دهیم اما نه تنها نتوانستیم از این حق قانونی بهره‌مند شویم بلکه امنیت شغلی خود را نیز از دست دادیم.
▪️معدن سنگ آهن چادرملو در قلب کویر مرکزی ایران، بفاصله ۱۸۰ کیلومتری شمالی شرقی شهر یزد در سال ۱۳۱۹ اکتشاف شده است، بزرگترین تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن در ایران است با ذخیره استخراج شدنی به مقدار ۳۲۰ میلیون تن بوده است. عمر ذخایر سنگ‌آهن معدن چادرملو ۱۰ سال دیگر به پایان می‌رسد.
▪️در سالهای اخیرکارگران این معدن کشمکش های بسیاری با صاحبان این معدن بر سر مشکلات معیشتی و ایمنی خود داشته  و یکی از قطب های اعتراضی کارگران بوده است.
@ordoyekar