▪️اطلاع یافتیم رئوف مرادی نویسنده و از اعضای قدیمی کانون نویسندگان ایران خواهرزاده‌ی خود را به نحوی بسیار تاثرانگیز از دست داده است. سبب و نحوه‌ی مرگ این کارگر آبکار ۴۱ ساله، سردار اعظمی، بر تاثر قتل او می‌افزاید. سردار اعظمی یکی از آن  پرشمار مفقودشدگان اعتراضات آبان ماه بود. او چند سال پیش از کرمانشاه به تهران آمد، مدتی در این شهر زندگی کرد و سپس به حاشیه تهران، شهر جدید پرند، رفت و آنجا ساکن شد.

▪️به گفته‌ی یکی از بستگانش او در ۲۵ آبان، روز شروع اعتراضات،  حدود ساعت ۶ بعد از ظهر با همسرش تماس می‌گیرد و می‌گوید که مسیر بسیار شلوغ است، هر زمان بتوانم راهی پیدا کنم سریع به خانه برمی‌گردم. اما دیگر از او خبری نمی‌شود.

▪️در جریان اعتراضات آن روز  در نزدیکی میدان استقلال شهر پرند، یک پاساژ به طور نامعلومی به آتش کشیده می‌شود و بر اثر آن چند تن جان می‌بازند.

▪️اعضای خانواده سردار اعظمی برای یافتن خبر یا اثری از او  هفته‌ها تقلا کردند اما نتیجه‌ای نگرفتند و هیچ نهاد و سازمان دولتی‌ای پاسخی راهگشا به آنها نداد. اما  تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان آنها ادامه یافت تا نهایتا یک جنازه سوخته شده به خانواده نشان دادند که فقط استخوان‌ها و کفش‌هایش مانده بود. این جسد سوخته شده یکی از آن چند تنی بود که در آتش‌سوزی پاساژ جان باخته بودند. در میان تردیدها و عدم تطابق‌ها در نهایت از آنها خواسته می‌شود برای شناسایی هویت سردار اعظمی و تطابق با جنازه فردی که در آتش‌سوزی جان باخته است، آزمایش دی‌ان‌ای (DNA) انجام شود. نتیجه‌ی آزمایش با معطلی زیاد به خانواده اطلاع داده می‌شود. پاسخ مثبت است.

▪️سردار اعظمی پدر دو فرزند بود. به گفته‌ی یکی از بستگان او قرار است باقی‌مانده‌ی پیکرش فردا در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده شود.
▪️به رئوف مرادی و خانواده‌ی سردار اعظمی تسلیت می‌ گوییم.

کانون نویسندگان ایران

@ordoyekar