ما به عنوان جمعی از معلمان ایران ، به یاد شهدای راه آزادی و عدالت قیام آبان ماه در سراسر ایران، با روشن کردن شمع ، یادشان را گرامی می داریم و مردم عزیز ایران را به مشارکت فعالانه در این برنامه بزرگداشت با هشتگ یلدا شب دادخواهی فرا می خوانیم.

 مردم شریف ایران!  

ما به عنوان جمعی از فرهنگیان ایران در آستانه چهلمین روز شهادت جوانان شجاع وطن و شب یلدا در کوچه ها ، محله ها و در جای جای ایران به دور هم جمع خواهیم شد و با در دست داشتن شمعی روشن یلدای ایران را پر از یاد عزیزانِ شهیدمان خواهیم کرد. و با تهیه عکس و فیلم و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، اینستاگرام، توئیتر ، تلگرام، فیسبوک... در شب یلدا ، غمخوار و یاور خانواده شهدای راه آزادی خواهیم شد.

در همین راستا و برای برگزاری باشکوه یاد شهدا در شب یلدا پیشنهاد می شود :

۱-   از تصاویر جمعی شهدا پرینت A3 و A4 مناسب تهیه نمایید.  
۲- تصاویر را در هر کجا که می توانید نصب نموده و در کنارش شمع روشن کنید.
۳-  از عکس شهدا و شمع عکس و فیلم تهیه نمایید و با هشتگ یلدا شب دادخواهی در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید
۴-  اگر می توانید در یک مکان عمومی جمع شوید یا در گروههای سه تا پنج نفره به میان مردم بروید برای آنها از اهمیت حمایت از خون شهدا بگویید و شمع روشن کنید.  
۵-  اگر در محله یا شهر شما شهید قیام وجود دارد در آن محل حاضر شوید.  در هر جا که شهیدی به خون غلتیده است شمع روشن کنید و گلباران کنید.  

۶-  در روزهای پنجشنبه،  جمعه و شنبه در جمع دوستان،  همکاران ، همسایه ها، مدرسه و دانشگاه،  ادارات، فامیل و خانواده برنامه شب یلدای شهدا را معرفی کنید و عکس و شمع تهیه کرده بین آنان تقسیم نمایید.  

۷-  کوچکترین کار ما دیدار با خانواده این شهداست پس در هر شهری دسته جمعی در شب یلدا به دیدار دلهای غمگین خانواده های این عزیزان برویم.

۸-  در دورهمی شب یلدا با عکس جمعی شهدا فیلم و عکس بگیرید و برایشان شمع روشن کنید و برای فرزندان از دلاوری و فداکاری این خوبان بگوییم و اینکه حماسه آنان یک افسانه نبوده و اگر بلندترین شب سال یعنی سیاهی و تاریکی به صبح می رسد و خون این شهیدان هم بی‌ثمر نخواهد ماند و این دوران تاریک به پایان خواهد رسید.

۹-  روز جمعه محل های مناسب گردهمایی را مشخص کنید و امکانات لازم (پوستر، شمع ، قرارها)را تهیه و تنظیم کنید.  

۱۰-  برای برگزاری باشکوه بزرگداشت شهدای قیام آبان ماه،  این اطلاعیه را به هر شکل ممکن منتشر نمایید و هشتگ
یلدا شب دادخواهی را داغ نمایید.

من اگر برخيزم
تو اگر برخيزي
همه بر مي خيزند
من اگر بنشينم
تو اگر بنشيني
چه كسي برخيزد ؟
چه كسي با دشمن بستيزد ؟

پس همه با هم در تاریک ترین شب سال به یاد هر شهید،  شمعی برمی افروزیم. و همه انسان های آزاده را فرا می خوانیم همراهمان شوند.


میعادگاهمان ،کوچه ها ،محله ها، میادین...(سراسر کشور)

شنبه 30 آذر ساعت 18
@ordoyekar